КРЕАТИВНЕ МИСЛЕННЯ РІSA-2022: МІНІЗВІТИ ВІД УКРАЇНСЬКОГО ЦЕНТРУ ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ

Український центр оцінювання якості освіти пропонує до уваги освітян матеріали PISA-2022, зокрема перекладений фахівцями УЦОЯО мінізвіт, підготовлений ОЕСР «Нові результати PISA з креативного мислення: чи можуть 15-річні підлітки мислити нестандартно», у якому викладено ключові досягнення з креативного мислення на міжнародному рівні. Цей мінізвіт також доступний англійською мовою, що відкриває його для широкої міжнародної аудиторії, яка цікавиться розвитком креативного мислення в освітніх системах.

Зазначимо, що у фокусі уваги міжнародного дослідження PISA інноваційна галузь цього циклу – креативне мислення, яка визначає рівень готовності учнівства до викликів непередбачуваного сучасного життя. Креативне мислення на сьогодні стає одним із найважливіших чинників успішності як у навчанні, так і в професійному житті, а креативність виходить за межі традиційних освітніх досягнень: вона стимулює адаптивність, інноваційність та готовність розвиватися в умовах непередбачуваності.

Нагадуємо, що наразі в Україні триває активна підготовка до основного етапу дев’ятого циклу PISA, який відбудеться навесні 2025 року. Провідною галуззю визначено природничо-наукові дисципліни, інноваційною – «Навчання в цифровому світі» (Learning in the Digital World), а опційною (додаткова опція) – оцінювання з іноземної мови (Foreign Language Assessment, FLA). Дослідження PISA-2025 матимуть особливо цінні матеріали для України, що дозволять порівняти результати українських підлітків за три цикли та відповісти на запитання про ймовірні освітні втрати нашого учнівства, що є очікуваними з огляду на виклики війни.

Національні особливості розвитку креативності та можливі шляхи для вдосконалення освітніх практик із формуваннякреативного мислення.

Рамковий документ щодо оцінюваннякреативного мислення.

УЦОЯО пропонує освітянам найцікавіші матеріали на офіційному сайті PISA Ukraine.

          Детальніше на сторінціУЦОЯО.